Przewody sztywne w znaczeniu rekuperacji charakteryzują się głównie… tradycją. To one występowały, i nadal występują, w rekuperatorach starszej daty, opierających się całkowicie o kanały stalowe. Tego typu kanały/przewody bardzo ciężko ukryć w zabudowie, a o montowaniu ich po wykończeniu całego mieszkania/pomieszczenia można zapomnieć praktycznie od razu.

Jedną z ważniejszych cech, jakimi charakteryzują się przewody sztywne, jeśli chodzi o rekuperatory, jest ich trwałość i solidność wykonania. Mało innych można znaleźć produktów wentylacyjnych, które mają taką wytrzymałość i jakość wykonania, jak właśnie rekuperatory oparte o stalowe kanały i przewody. Wybierając duże urządzenia wentylacyjne do dużych pomieszczeń przemysłowych i do magazynów, warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na stalowe rekuperatory.

Przy montażu rekuperatorów zawsze warto dobrze przeanalizować nasze wymagania, a także nasze ogólne możliwości, jeśli chodzi o ogrzewanie. Przy dużych pomieszczeniach domowe, małe rekuperatory mogą się kompletnie nie sprawdzić i będzie trzeba wykorzystać rekuperatory o charakterystyce właśnie stalowej. Warto wiedzieć, że stal to już klasa wyżej niż aluminium.

Wybierając rekuperator do danego pomieszczenia, budynku lub mieszkania, warto zastanowić się nad skonsultowaniem się z prawdziwym fachowcem, który dobrze doradzi nam, na co warto przede wszystkim zwrócić uwagę. Także przeczytanie internetowych poradników, lub obejrzenie filmików instruktażowych może mieć duże znaczenie i może nam sporo pomóc.