Płyty obronickie to współczesny oraz szybki sposób tworzenia obiektów przemysłowych, handlowych, ale też biurowych. Dzięki swojej lekkości, wytrzymałości jak oraz optymalnej szerokości 1200 mm pozwalają wydatnie zmniejszyć okres wytworzania obiektu. Właściwie każdy nadzwyczajnie ma świadomość tegoż, że jest to również znaczna oszczędność pieniędzy.

Opłaca się i wspomnieć o tym, iż uczestnictwo robocizny, który tworzy niemałą część inwestycji, przypadku W stawiania obiektu z płyt wielowarstwowych jest zasadniczo niższy aniżeliby przy standardowych metodach. Wykorzystanie tzw sandwich paneli umożliwia znacząco zminimalizować wagę i wymiary nowych budowli. W asortymencie działalności gospodarczych są też specjalne płyty warstwowe jednostronne, które cudownie sprawdzają się przy ocieplaniu budynków. Płyty tegoż charakteru wspaniale sprawdzą się i przypadku W wykładania wnętrz chłodni.

Płyty obornickie są fantastycznym rozwiązaniem w sytuacji budowy chłodni oraz mroźni, a o tych przed chwilą wspomnianych przydatności mają sposobność świadczyć rewelacyjne cechy termoizolacyjne. Fakt ten mamy sposobność potwierdzić danymi. Dla przykładu, płyta o grubości 300 mm wyróżnia się współczynnikiem przenikania ciepła u0 = 0,13 W/m2K.

Jest wiele odmian płyt ściennych, a jedną spośród takich są płyty kilkuwarstwowe z wnętrzem styropianowym. Płyty tego rodzaju są materiałem konstrukcyjnym przeznaczonym do użytkowania w budownictwie, jako jedno oraz wieloprzęsłowe najmniejsze elementy ścian oraz przekryć dachowych. Rozwiązanie tego rodzaju wykorzystuje się chociażby w halach przemysłowych, obiektach fabrycznych oraz magazynach, obiektach administracyjnych oraz handlowo-usługowych czy halach sportowych.

Płyty obronickie to też odpowiedni budulec w halach sportowych, konstrukcjach gastronomicznych, konstrukcjach chłodniczych, okresowych konstrukcjach zapleczy konstrukcji, konstrukcjach inwentarskich (obory, chlewnie, kurniki) jak i w salonach motoryzacyjnych jak i myjniach. Płyty warstwowe bywają stosowane, jako ściany osłonowe i wewnętrzne, na przekrycia dachów, jako ściany zewnętrzne, działowe i stropy w komorach chłodniczych jak jeszcze części docieplenia budynków.