Rekuperatory i klimatyzatory - wady i zalety

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich warunków do pracy. Mowa oczywiście o wyposażeniu stanowisk pracy, ale również i o odpowiedniej wentylacji i klimatyzacji. To właśnie one sprawiają, że pracownicy mają zagwarantowane odpowiednie warunki, które mają wpływ zarówno na ich stan zdrowia jak i efektywność pracy.

Na rynku istnieje wiele rodzajów wentylacji. Jednym z najpopularniejszych jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Sercem tego systemu jest rekuperator, który odpowiada za przechwytywanie, gromadzenie i ponowne wykorzystanie energii pobranej od powietrza wywiewanego. Rekuperatory są tak skonstruowane, że energia przekazywana między ciałami nie powoduje ich mieszania. Ich unikalna formuła sprawia, że posiadanie rekuperatorów w pomieszczeniach biurowych, firmowych, magazynowych, etc. niesie ze sobą wiele korzyści.

Dzięki nim zyskujemy czyste, zdrowe, odpowiednio nawilżone powietrze. Powietrze, które nie wysusza spojówek oczu, działa dobroczynnie na drogi oddechowe. A co za tym idzie podnosi komfort pracy i wydajność pracowników. Niestety, praca w klimatyzowanych pomieszczeniach ma też pewien minus. Jaki? Łatwo o przeziębienie.

Wystarczy, że wyjdziemy z ciepłego klimatyzowanego pomieszczenia na dwór, gdzie panują zupełnie inne warunki i gotowe. Ponadto, klimatyzacja negatywnie wpływa na stan naszej skóry i włosów. Dlatego też dbajmy o nasze zdrowie i dostarczajmy mu odpowiednich suplementów i nawilżenia.